Agile Factory


Software

Software na řízení projektů

Většina snad slyšela o programu Microsoft Project, který má pomáhat s řízením projektů. Já jsem tento software zatím nezkoušel, takže nemůžu hodnotit. Výstupy z něho jsem však viděl a mluvil s jeho uživateli a nějak mě poté neláká ho ani zkoušet. jeho výhodou je snad spřízněnost s rodinou MS Office a tím pádem obdobné ovládání.
Pojďme se podívat na další software.

ProChain
Umí plánovat projekty metodou kritického řetězu
Cena asi $700


Sciforma PS8 project management software 
Mocným nástrojem na řízení projektů je Sciforma. Pro příznivce teorie omezení a kritického řetezu tool přidám, že PS8 umí jak ktirickou cestu, tak kritický řetez.
Z webu výrobce si můžete stahnout 30denní zkušební verzi. Po instalaci stačí kliknout na menu Help a v něm na položku "Getting started with PS8". Objeví se něco jako Krok-za-krokem a bude vám vysvětleno, k čemu to je a jak se s tím dělají základní operace včetně vysvětlení teorie plánování projektu. Pokud toto neabsolvujete, nemáte šanci v PS8 nějaký projekt založit a řídit. Ovládání je úplně jiné než u programů typu Microsoft Office, takže ze začátku přijde hodně divné.
Pokud ale vydržíte, zjistíte jak mocný a výtečný pomocník pro plánování malých i nesmírně složitých projektů to je.
Na konec si neodpustím výtku k ovládání, kterýé by přece jen mělo více reflektovat zvyky běžných uživatelů zvyklých na přítulnější programy.
Cena licence je kolem 1000 dolarů, což je v relaci s cenou licence konkurenčního MS Projectu


Spherical Angle
V tomto případě nejde o plnohodnotný software. Koupíte "jen" přídavné moduly do MS Projectu, které umožní používat v rámci MS Projectu plánování projektů metodou Critical Chain.
Cena asi $900


WBS Chart Pro and PERT Chart EXPERTS 
WBS Chart Pro
je software pro řízení projektů, který se dá využít na vytvoření a zobrazení projektů pomocí struktury jednotlivých činností (Work Breakdown Structure WBS)t. WBS zobrazí přehled projektu jak pomocí stavu seskupených úkolý, tak i jednotlivých činností zahrnutých v každém seskupení. Umí to pracovat i se soubory MS Projectu
PERT Chart EXPERT je aplikace pro tvorbu PERT grafů (také se jim říká síťové grafy, grafy also known as Network Charts, nebo logické diagramy). PERT graf ukazuje úkoly v projektu a jejich vzájemné vazby
S těmito nástroji zatím nemám osobní zkušenost
Cena se pohybuje kolem 200 dolarů za licenci


 

Agile Factory website připravuje Robert Schlesinger