Agile Factory


Software

Programy na čárové kódy

ActiveBarcode 
Toto je zajímavý nástroj, který znám už snad 10 let. Umí to buď vygenerovat čárový kód jako obrázek a ten si pak snadno můžete dát kamkoliv potřebujete a poté vytisknout. Anebo to pracuje jako komponenta tpu ActiveX a tu si snadno vložíte do Excelu nebo Accessu nebo mnoha dalších aplikací. Tak můžete velmi snadno tisknout štítky s kódem, který se mění. Je to velmi snadné a velmi flexibilní.
S ActiveABrcode brzy zapomenete na drahé programy typu Codesoft. Osobně mám nejlepší zkušenosti právě s používáním ActiveX komponenty v Microsoft Accessu. Kde se jednoduše vloží do  tiskové sestavy, napojí se na tabulku, přidáte text a grafiku jako je třeba logo a hned tisknete perfektní štítky.
Pro mě je ActiveBarcode zatím to nejlepší, co jsem používal. Snadno se s tím dělá, je to flexibilní a levné řešení.
Umí to tyto typy čárových kódů: Code 128, Code 128A, Code 128B, Code 128C, EAN-128, UCC-128, EAN-13, EAN-8, EAN-5, EAN-2, EAN-99, EAN-Velocity, ISBN, EAN-14, DUN-14, SCC-14, ITF-14, EAN-18/NVE, SSCC-18, UPC-A, UPC-E, Code 39, Code 39 Extended, Code 25, Code 25 Interleaved, Codabar, Code 93, Code 93 Extended, PZN, Leitcode, Identcode, MSI Plessey, PostNet, Royal Mail
Cena 250-700 EUR podle typu licence.


IDAutomation 
IDAutomation nabízí širokou paletu produktů pro tisk čárových a dvourozměrných kódů. Nabízí např fonty, což je písmo, které si nainstalujete do počítače a pak třeba v Excelu nebo Wordu stačí napsat 123456 a změnit typ písma na ten jejich a v mžiku se namísto zadaného textu čárový kód, který obsahuje přesně to, co jste napsali. Pro počítačové laiky je toto snad úplně nejjednodušší způsob jak tisknout čárové kódy.
IDAutomation nabízí celou řadu řešení, od programů přes komponenty pro programátory všech možných programovacích jazyků, kteří tak velmi snadno do svých aplikací přidají možnost tisku čárových nebo dvojrozměrných kódů.


Teklynx Codesoft 
Tak s Codesoftem ve verzi 4, 5 a pak 6 se také potýkám už několik let. Jak to na začátku vypadalo dobře, tak postupem času se můj názor na tento software změnil a už bych ho nikdy nekoupil.
Proč? Je to hotový program s podporou češtiny a umí tisknout širokou škálu štítků a všemožných typů čárových a dvojrozměrných kódů. A umí tisk jak klasicky jako na normální tiskárnu, tak přímo na port tiskárny, což někdy vyřeší potíže s rychlostí nebo kvalitou tisku.
Ale....
Měl jsem s tím docela hodně problémů. Některé se podařilo už vyřešit, ale jiné zatím ještě ne. Například to nejelo donedávna na Windows 2000 ale jen na Windows98. Prostě to tisklo špatný kód typu Code39, který byl nečitelný. Novější verze ovladačů tiskárny a programu už tento problém odstranily.
Zajímavé je také, jak to pracuje s datovými spojeními. Většinou jsou zdrojem dat štítků databáze nebo tabulky v Excelu. Začal jsem s Excelem, ale zjistilo se, že když přidám do tabulky další řádek s údaji o novém výrobku, tak že to prostě Codesoft nevidí ať jsme dělali cokoliv. Jediná pomoc byla přidat nový řádek vložením před poslední stávající řádek, pak to Codesoft pochopil. A natáhl i údaje o novém výrobku :(
Nakonec se z Excelu přešlo na MS Access, se kterým Codesoft tento problém nemá. Objevil se však probém jiný. Koupila se další licence a nainstalovala an anglické Windows a konec, štítky nemohly najednou načíst data. Problém je to, že si program přímo do štítku ukládá názvy ODBC driverů. Což šlo nakonec také odhalit a vyřešit. Ale celé je to na hlavu postavené. Jsou to prostě nekonečné problémy. Vzpomněl jsem si teď ještě na další vychytávky, ale s těmi už nebudu zdržovat.


 

Agile Factory website připravuje Robert Schlesinger